BEKİR USTA
Kurt Adam; Mersin'deki ticaret hayatını sürdüren adam ( Bekir Usta) 3 oğlu vardır. Hayatı çalışmakla geçmiştir. Mersin'e çoktan önce gelmiş işçi olarak Mut İlçesinde başlamış, sonra kendi işini yapmaya karar vermiş, bu iş de BAHARAT olmuştu. Daha sonra da yanına TURŞUYU da eklemiştir. Yaklaşık 27 yıldır ticaret hayatını sürdüren Bekir Usta Oğlu Burak'la senle iş ortaklığı yapalım der demesiyle başlar, ve buralara kadar gelir.
Bizi tercih etme sebepleri dürüst iş yapmamız, temiz, güzel esnaflık yapmamızdır. İşimizi de modern, hijyenik yapmamızdır. Mersin de Bekir Usta isim yapmış yanında da oğlu Burak'a da isim yapmak için çok çalış demiştir. Bir site kurmak için çok güzel hazırlanmış ve hedefleri her zaman olan hayatına devam ettiği iş Baharat ve Turşu'dur. Ticaret Meslek Lisesi'sinde okumuştur. Ordan aldığı eğitim ile ticaret hayatına devam etmiştir.
Babadan oğla güvenle olan slogan çok doğal olarak yazılmıştır.
Biz her işi kendi işimiz olarak görürüz. Turşuyu önceden ayırma Sistemi vardır. 20.07.1992'den bu yana aynıdır. Bize sipariş verilir, Mersin'deki esnaf lokantalara dağıtım yapılır, toptan bırakılır, dışarı illerede de toptan gönderilir. Baharat işimiz her şeyi ile yetişimine kadar kontrol yaparak kendimizde inceleyerek yetişimlerini özellikle Toz Biber ve Pul Biber uzmanlık alanımızdır. Bekir Usta da aynı zamanda da Çiğ Köfte ustasıdır.
Bizi tercih eden herkeze Teşekür Eder en iyi hizmeti yapmak için iki kuşaktır ''BABAN OĞLA GÜVENLE'' devam etmektedir.

Baharatın Faydaları

Zerdeçal: Karaciğere detoksifikasyon (toksinlerden arınma) konusunda yardımcı olan zerdeçal, beyin sağlığı içinde olumlu etkilere sahiptir.
Zencefil:  Vücutta adrenalin salgısını artırarak enerjinin yükselmesini sağlar. Çinko içeriğiyle de cinsel sağlığı destekler.
Kekik: Antiseptik ve tonik özellikleri sayesinde bağışıklık sistemimizi destekler. Özellikle bronşit ve akciğer zarı iltihabı gibi hastalıklara karşı etkilidir.
Biberiye: Kalp sağlığımızı korumaya yardımcı ve antimikrobiyal etkiye sahiptir.
Karanfil: Özellikle yemek sonrası ağız kokusunu gidermek için kullanılan karanfil, seks hormonları üzerinde de etkilidir. Aynı zamanda içerisindeki eugenol maddesinin etkisiyle hafif şiddetteki diş ve diş eti ağrılarına da lokal uyuşturucu etki yapar ve antibakteriyel özelliğe sahiptir.
Tarçın: Özellikle insülin hormonu üzerine olan etkisi ile kan şekerinin düzenlenmesini sağlar. Aynı zamanda tarçın kokusu afrodizyak etkisiyle seks hormonlarının düzenlenmesine yardımcı olur.